2015_03_14_Pečecká desítka_závody s Éňou (400m a 1.600m)

Název

Popis

Pečecká desítka- závody dětí .
Konečně se mi podařilo, že jsem měl u sebe Éňu a mohli jsme jít spolu sportovat na závody. Večer před závodem měl kámoš "regeneraci " v bazénu a ráno měl start již v 8:35 hod. ve své kategorii (400m) - zde z 26 doběhl na 18.místě ... .Říkal, že se šetřil na delší závod - přihlásil jsem ho totiž ještě na závod s dorostencemi (r.narození: 2001- 2002 a běželi 1.600m). V tomto závodu NEDOBĚHL POSLEDNÍ, jak by se dalo očekávat, ale druhý od konce, když jeden z běžců vzdal po 800m a druhý doběhl za Éňou , navíc ještě dohonil jednoho kluika, cca 14- letého , ale ten ho v cílipředběhl o 1,5m (škoda ), ale přesto SUPER VÝKON !
Závod se mu moc líbil, samozřejmě děti dostali diplomy a dobroty.... .:-)
...akorát si říkám, že by možná rodiče měli s dětmi něco občas dělat, neb když jsem viděl , že Éňa je klukům pod prsa a pak je s nimi schopen běžet (sice jen tedy s některými, ty nejlepší byli fakt dobří...), tak asi "někde bude chyba".... .

a já ?
Pečecká desítka.
....tak a máme za sebou první závod nové sezony - myslím tím "vážnější " prověrku - jak to se mnou vypadá.... . Reálný čas 41:54/ Oficiální 41:55 hod.min (doběhlo 1.101 běžců, celkově 282.místo/ 87. v kategorii- no desítka je na mě moc rychlá a krátká trať... Emotikona smile ).
Celkově se mi ale běželo překvapivě velmi dobře - na to , že jsem poslední dobou zcela omezil pořádné tréninky a vařím tzv. " z vody", jsem spokojen- snažil jsem se držet pořád okolo 4:07- 4:12 min/km (rád bych totiž zkusil tento rok zkusit opakovat a možná i zlepšit své časy na půlmaraton - pod 1:30 hod.- no uvidíme, stáří tu je a síla trochu cybí Emotikona wink ). Nečekal jsem to , počítal jsem s hiorším časem- nicméně před rokem jsem byl o 2 sekundy rychlejší... .

a něco také z tisku :

Vítání běžeckého jara se odkládá. V Pečkách, kde se bojovalo o další body do Mizuno Running Cupu, proběhl regulérní zimní závod. Teplota kolem tří stupňů, občas nějaká ta kapka. Závod to ale nikterak neovlivnilo, byly překonány tři traťové rekordy (ten nejzásadnější v kategorii žen) a chladno neodradilo ani hobby běžce. V cíli jich bylo rekordních 1101.

Oba vítězové hlavních kategorií startovali v Pečkách poprvé. A oba zároveň na prvním letošním závodě. Slovenská reprezentantka Katarina Berešová startuje v Čechách často a ráda. Vždyť je například vítězkou oblíbeného Vokolo Príglu. K rekordnímu času v Pečkách poznamenala: „Právě jsem se vrátila ze soustředění v Africe. V nohách je ještě cítit únava. S výkonem jsem ale spokojená, běžela jsem to, co jsem chtěla.“

Z loňského rekordního času Moniky Preibischové ubrala Berešová čtyři vteřiny. Jeho hodnota je nyní 34:11. Hlavní trať Berešové pro letošní sezónu však bude o poznání delší. „Chci zaběhnout limit na mistrovství světa do Pekingu na maraton,“ prozrazuje plány Berešová.

A celkový vítěz Lukáš Kourek? Ten předstartovní očekávání shrnul: „Do závodu jsem šel z plného tréninku. Navíc se vracím po nemocech a zraněních. Nyní jsem ale zdráv a chtěl jsem tady otestovat formu před krosovým mistrákem.“ Jeho ambice na MČR v krosu? „Porazit Kocourka,“ odpovídá s úsměvem, když zmiňuje hlavního favorita.

V samotném závodě se poměrně brzy odpoutala trojice běžců. Kromě vítězného Lukáše Kourka v ní byl Vít Pavlišta a Maročan Abdelkabir Saji. Tempo nebylo rovnoměrné a trojice závodníků se střídala v nástupech, jak potvrzoval v cíli Lukáš Kourek. Ten udával tempo zejména po obrátce. A také na osmém kilometru, kde zkoušel oba soupeře setřást. To se mu ale nepodařilo. Spoléhal tedy na závěrečný finiš. Až v ulicích Peček se soupeřům vzdálil a ti pak doběhli ve čtyřvteřinových rozestupech.

Čas vítěze byl velmi kvalitních 30:36. Co chybělo pro čas pod třicet minut? „Rychlejší soupeři, ale možná bych ani před krosem rychleji běžet nechtěl,“ shrnuje Kourek.

Tradiční jarní závod se neustále posouvá. Organizačně vše klapalo. Spokojenost potvrzovali při prvním startu i oba vítězové. Závod se jim zkrátka líbil. Od prezentace až po vyhlášení výsledků měl závod spád. Nikde žádné extra dlouhé fronty, žádné zbytečné prostoje. Prezentace byla přehledně rozdělená podle čísel. Velký závod se vším všudy. Pořadatelé myslí i na takové „drobnosti“ jako je úschova cenných věcí nebo klíčů od auta.

Až úsměvně tak působila má vzpomínka na dobu, kdy v Pečkách běhalo padesát závodníků v parku a klíče od auta (všechny) si dával do kapsy Ivo Domanský, který v Pečkách pravidelně rozdával novou Termínovku závodů. Pečecká desítka je od té doby stále oblíbenější. Přestože trať není nejrychlejší, přestože zde často fouká a počasí není vůbec jarní. Závod má však tu správnou atmosféru a proto se sem běžci rádi vrací.