2014_05_24_Dřínovský kros a Éňovy běžecké závody

Název

Popis

Jelikož ten den jsem měl běžet dva závody - ve 12.20 hod. těchto 7,2 km kros a pak se přemístit o cca 150 km dál do Karlových Varů na půlmaraton (běželo se v 18.hod. !) , tak jsem se rozhodl, že poběžím "s rozumem" první kros - spíš jako rozklus a budu se více méně šetřit.. .
Samozřejmě , že trošku pršelo ale bylo teplo- spíš mrholilo...
Je fakt, že první kolo (celkem byly 2 kola ) jsem běžel pomalu, navíc po 2 dnech vytrvalého deště bylo všude v lese velké bláto a louže a zapadali jste v některých místech hodně hluboko do bahna (cca 10- 15cm..). No a byly zde prudké seběhy a před cílem prvního i druhého kolaprudký stoupák... .
V druhém kole jsem si již "dovolil poněkud zvýšit tempo" a běželo se mi i lehčeji, v posledním kilometru jsem předběhnul asi 5 lidí. Na závěrečné rovince jsem sice o 2m podlehl kamarádovi Petrovi Vápeníkovi (napřed cca 200m před cílem jsem jej doběhl , ale na finiš jsem se šetřil na půlmaraton), ale celkově jsem byl spokojen. Junior si zaběhl svůj závod na 300m - sice předposlední z 7 kluků, ale běžel čistě a lehce a DLOUHÝM KROKEM- takže jsem byl spokojen a odpustil si nějaké "blbé kecy"..:-)