Popis

A včerejší půlmaraton v Plzni ....
Celkový čas : 1:32:40

Mělo běžet cca 500 běžců.... .Celkově: 66 místo, 12.místo v kategorii... .
Asi kdybych neběželk ráno 2 míle, mohlo se běžet i okolo 1:30, bylo trošku cítit únava), ale jsem velmi spokojen, pouze cca 8 sec. od výkonu v Ústí, takže docela dobré... . Trochu foukal vítr , v prvním kole mě dost lidí předběhlo , ale cca od 10 km jsem jim "to začal vracet...:-) ".
V posledním kole jsem chtěl poslední dva kilometry trochu zrychlit ale moc to nešlo, nevadí, konec sezony se přiblížil , budeme se snažit v příští, aby to bylo lepší, teď se blíží Vánoce a budeme se hlavně věnovat práci a Éňovi !

Běžela se mnou i Julie Roznosová, skončila na skvělém 84.místě ale v ženách 7. a ve své kategorii 4.místo ! GRATULUJI !!!
Po dlouhé době běžel i náš čerstvý ženáč Mikuláš Kvapil :-) , čas:
151. Kvapil Mikuláš 01:41:16

Dále nás doprovázeli kamarádi z Liščí pacičky , zde jsou jejich výsledky:
238. Žahour Petr 01:48:45- vodiči rodiny Havlíkových :-)
245. Špíšek Radek 01:49:32- vodiči rodiny Havlíkových :-)
309. Havlíková Běla 01:55:09- OSOBNÍ REKORD!!!
323. Havlík Petr 01:55:58- OSOBNÍ REKORD!!!

ČEZ Plzeňský půlmaraton 2014
5. 10. 2014. V sobotu 4. Října se v Plzni na Borských Polích uskutečnil 7. ročník ČEZ Plzeňského půlmaratonu. V areálu Západočeské univerzity se sešlo šest a půl stovek příznivců běhu a koloběhu, kteří poměřili své schopnosti s trasou 21,1 km (půlmaratón – 471 běžců na startu), 14 km (KoloběhRAN – 91 koloběžců), 7 km (114 běžců Firemních štafet Plzeňské teplárenské) a 1,7 km (49 účastníků Rodinného běhu VZP). Organizátoři připravili pro běžce novou, rychlou trať na Borských Polích. Ta společně s kvalitní mezinárodní konkurencí a příjemným počasím měla pozitivní vliv na vytvoření nejrychlejší času historie Plzeňskému půlmaratonu. Stávající rekord z loňského roku překonali dva nejlepší běžci o 40 sekund. Celkovým vítězem 7. ročníku ČEZ Plzeňského půlmaratonu se ve skvělém čase 1:04:25 stal keňský běžec Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo. Ten tak během dvou týdnů získal druhé cenné vítězství v České republice, když minulý víkend zvítězil v Běchovicích. Ve stejném čase jako vítěz doběhl i druhý keňský běžec Abel Kibet Rop. Do poloviny závodu se s nejlepší trojicí držel i Silas Kiprono Too, který nakonec doběhl třetí. Nejlepším českým běžce byl plzeňský Tomáš Eisner, který doběhl na celkovém sedmém místě v čase 1:13:53. Mezi ženami zvítězila v čase 1:21:57 maďarská běžkyně Tünde Szabo. Za 16 sekund za ní doběhla její maďarská kolegyně Ida Kovacs, účastnice olympijského marathonu v Aténách. Na třetím místě skončila Svatoslava Kacířová z Loko Trutnov. Plzeňská triatlonistka Eva Potůčková Nováková doběhla na čtvrtém místě. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Václav Jírů, Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo, David Pecina, Vladimír Vacarda, Karel Fait, Veronika Průchová, Tünde Szabo, Ida Kovacs a Jana Zárubová. Zároveň s běžci půlmaratonu vyrazili na trať i první členové závodu Firemních štafet Plzeňské teplárenské. V dobrém čase 1:22:33 zvítězila štafeta Wikov MGI ve složení Vlastimil Kráčmar, Martin Šupich a Jaroslav Mazač. Na dalších místech se umístili štafety O+K+R a Stop PPP o.s. Oceněni byli i tři nejlepší běžci Rodinného běhu VZP. Byli jimi Simon Deutsch, Jan Prášek a Štěpán Kováčik. V rámci doprovodného programu bylo pro závodníky i pro diváky připravené Oranžové kolo, charitativní projekt Nadace ČEZ. Každý, kdo chtěl podpořit dva vybrané projekty od Nadace sportující mládeže a od atletického oddílu Mílaři Domažlice, mohl šlapat na stacionárním kole po dobu jedné minuty. Ušlapaná vzdálenost se přepočetla na peníze, které Nadace ČEZ věnuje vybraným organizacím. Lidé tak vyšlapali celkem 103 093 korun. Do sedla Oranžového kola usedla také mistryně světa Mirka Knapková a hokejisté HC Škody Plzeň – Ryan Hollweg, Michal Dvořák a Jakub Jeřábek. V průběhu akce také nadace předala šest horských kol pro děti z Dětského domova ve Staňkově jeho ředitelce.

Trasa

3 okruhy na Borských Polích. Start a cíl na Západočeské univerzitě. Kvůli přesné délce půlmaratonu je cíl v posledním kole předsunut o cca 40 m. Trasa oficiálně změřena a uzavřena v plné rozsahu. Velmi rychlá, úplná rovina.