2015_09_05_Birell Grand Prix závod na 10 km

Název

Popis

Birell Birell Prague Grand Prix, - 10km
Oficiální čas 41:13, Teálný čas: 41:10, celkové 299.místo, 29. místo v kategorii. Doběhlo 5.543 lidí... .
Tempo : 4:07/km ...
Jak se běželo ?
No - po pravdě- čekal jsem leccos ... .:-) Celý srpen jsem neběhal (je fakt , že jsem 1.8. běžel Miřejovický půlmaraton,ale pak jsem byl běhat asi 4x... ), tzn. že za srpen jsem měl naběháno tak 25km.... .
Byl jsem s Éňou v Itálii a spíš jsem si užíval italské rodiny, klidu a rodiny, než abych "magořil " běháním" jak říkají některé mí "blíže nespecikovaní kamarádi " ;-). Pouze jsem vytáhl párkrát horské kolo a to ještě s Éňou .... . ( 3x byl tedy trénink 70km ale toť vše :-) ).
Přibral jsem za 16 dnů 2,5kg dobrou italskou stravou (jak říká Alfredo Vassa a Daniele Vassalluzzo : Dieta Mediterranea ;-) ) ale vůbec toho nelituji !
K těmhle věcem se mi navíc opět pokazil můj sportester Garmin 910XT (nefunguje párování ani na 30 pokus , nechápu, jak je to možné , už mám 3. hodinky... . Garmin asi dělá zmetky...).
Hlavně spíše z této obavy jsem k závodu přistoupil s pokorou, neb jsem si řekl : "Hochu , nemáš svůj "mozek na ruce" , přeženeš tempo a příští rok se to poběží jako Tvůj memoriál.... .(otázkje , zda by vůbec Carlo přejmenoval závod na Memoriál běžce Fialy :-) ;-) ).
Prostě: buď to půjde , nebo se z toho nepos..., že ?
V úvodu jsem si dovolil před závodem udělat několik přátelských fotek s Petrem a Bělou Havlíkovými, s Martinou Vachovou a zamířil jsem do svého sektoru B. Potkal jsem se Danem Bublou a když jsem byl v našem sektoru , zakecal jsem se Jan Rožek (konečně mě někdo vysvětlil, jak mám foukat pláště na horské kolo a kam je ty nové používat, moc díky !). Pak proběhlo několik fotek s Jiří Sladký a Milan Cibík a "něco" se Zora Hrdinová, Barbora Soukupová a ....
START !

Vyběhli jsme ... .no , já spíš vybelhal ze startu ... .Ono totiž , jak se člověk dříve skoro neprotahoval , tak jsem měl problémy s Achillovou patou (no a občas se ty problémy znovu objeví (ale musím říci, že už protahování alespoň rok určitě provozuji a i před závodem jsem se protáhl , stejně i po závodu.. .).. Nicméně až k za lehce za první most (meta 1.km) jsem si nebyl jist , zda mě to vůbec umožní dokončit závod, zda to povolí.... . A naštěstí povolilo !
Jinak se mi běželo krásně - byla velmi příjemná teplota, chladno, co si více přát... . Jen jsem měl trochu obavu z těch rychlíků za mnou, aby mne nepřišlápli tu bolavou nožku.. . Naštěstí ne :-). Na prvním kilometru jsem doběhl Romana Šebrleho, po druhém kilometru jsem jej dokonce k mému překvapení dokonce předběhl (musím jej pochválit , běžel fakt pěkně a hlavně rychle !).
Běželi jsme (dle mého pocitu docela rychle ale nic mi nechybělo, vše bylo OK , a tak mě překvapilo, když jsme doběhli na 56. kilometr, že když jsem zahulákal do davu se mnou : "Máte někdo hodinky , jaký je čas ?" , bylo mi řečeno : "Mám 20:37". Je fakt , že mi nedošlo, jestli dotyčný taky vybíhal se mnou, ale co, že... ;-) .
Ani občerstvovačku jsem nějak nevyžadoval , ale mám asi takový zvyk (nevím , jestli to z Vás někdo nezná na vlastní kůži :-) ), že když jsem byl malý , říkala mi maminka : "Éňo, musíš hlavně hodně pít, když sportuješ !", no- a tak (i když jsem nepociťoval žízeň ) , dle "rad svého nejoosobnějšího životního kouče :-)" , jsem se napil... .
Možná mě to lehké přizastavení na bčerstvovačce trochu zpomalilo, nicméně stále vše OK.
Trochu mě na 8.km překvapila občerstvovačka u Úřadu vlády - ne že tam byla , ale že byla nalevo a všichni- běželi vpravo, takže opravdu nebylo moc běžců, co by ji využili - tedy co jsem viděl v mých úsecích... .
No a pak už doběh do cíle , koukám a kousek před cílem na tabuli 40:37, říkám si : sakra, to by nemuselo být tak špatné !
A doběh, opravdu v pohodě (samozřejmě, že jsem se snažil ještě spurtovat, ale tělo se nebránilo, tak proč ne, co ?).
V cíli jsem poblahopřál Eva Vrabcová Nývltová, fakt je moooc dobrá a pozdravil se s přáteli ze startu - to je dopcela vtipný, všichni jsme doběhli v rozsahu cca 2- 3 minut :-)
A dojem ze závodu ? Jsem spokojený , myslím , že se dalo určitě stáhnout někde bez většího problému 20 sekund ale co , i tak jsem spokojený a vyhlížíme Ústí, a pak ? Hmmm, uvidíme , jak budeme hodnotit....