2012_09_08_10km Mattoni Grand Prix_závod Praha

Název

Popis

Tak to jsou fotky z nejaktuálnějšího závodu. Běželo prý přes 8.000 běžců( myslím, že jich bylo podstatně méně, neb výsledková listina ukázala, že doběhlo 4.000lidí, spíš si myslím, že to sečetli s 5km tratí pro ženy a třebas 500- 600 nedoběhlo...:-)).
Celkový výsledek:
já: 41:20, celkově 161 místo, v kategorii MM40- 45: 13. místo
Mirča: 58:18, celkově: 2.663 místo, v kategorii ŽENY: 247.místo.
Dále:
Otakar Martinec: 38:37, celkově 78 místo, v kategorii MUŽI: 69. místo- GRATULUJI !!!
Jiří Fiala:50:44, celkově 1.193 místo, v kategorii MM55- 45: 20. místo-GRATULUJI !!!
Julie Roznosová: 42:50, celkově 278 místo, v kategorii ŹENY: 1. místo- GRATULUJI !!!
Běla Havlíková:53:03, celkově 1.695 místo, v kategorii MZ- 35: 36. místo
Petr Havlík: 55:39, celkově 2.164 místo, v kategorii MM40- 45: 207. místo
Radek Špíšek:49:54, celkově 1.206 místo, v kategorii MUŽI- 45: 806. místo
Lucku, Petra, Anetu(:-)), Martina Svobodu a Marka nemám...

GRATULACE PRATŘÍ SAMOZŘEJMĚ VŠEM, ALE TI 3 SI TO ZASLOUŽÍ NEJVÍCE !
Běželi jsme všichni ( část ze ze skupiny TERC : s Julií, Anetou, Jirkou Fialou, Otou Martincem, prý tam byla i Lucka, ale tu jsem neviděl...), dálečást skupiny z PIM Divoká Šárka( Klára a Petr) a i s mojí ženuškou a "jejím týmem" Liščí pacička: (Petr a Běla Havlíkovi, Radek Špíšek, Marek).
Rád bych předeslal , že jsem ráno běžel závod 2 míle s úsměvem( ne že bych vyloženě chtěl ale díky pravidlům v počtu účastí, by mi chybělo při mých 3 neúčastech tento rok možnost slušného zabodování v poháru.. .). Nicméně se běželo ráno super, nechtěl jsem moc rychlwe a bez přepočtů jsem měl na 3,2km čas 12:21min. Tak uvidíme po přepočtech.. .
pak jsme byli s Mirkou a Éňou na Sporťáčkovi- to je sportovní veletrh pro děti, kde si mohou děti vybrat vhodný sport / aktivitu pro ně - co je baví- Éňa zkoušel vše co mohl(od fotbalu, atletiku, bassebal, veslování, florbal, cyklistiku, tak i např,. hasičský sport.. ).
No a večer ?
Bylo příjemné teplo, cca 25stupňů, spíše teplo a já jsem si před závodem trochu zdřímnul(20 min.- byl jsem unavený z celého dne... .) a pomohlo to: Vybíhal jsem ze sektoru A, , max. 2 metry za Patrickem Makau (světový rekordman v maratonu-2:03:40?), dalšími Keňany , Etiopany a našimi nejlepšími borci .
Trať byla překvapivě osvětlená, takže jsem neměl ani velké problémy (oproti minulému roku) s kostkami na Františku, a první kilomettr byl nadějný: 3:50. Druhý jsem trochu zpomalil 4:05, ale stále se běželo fajn. Dá se říci, že krize nepřišla, pouze mě od 3- 7km pobolíbvala levá achillovka.
Jediné , co mě trochu nasr...o byli neukáznění "běžci" se sluchátky : prostě to vyběhlo, předběhlo Vás to , že Tě to odstrčilo, ani nic neřeklo- tak jsem se nasr.l , doběhl , chytnul ho za ruku zařval:"Co děláš?" a on : Jééé, ...promiňte ", tak jsem mu na to něcio řekl, a byl už utlumenej.. ..Ale to se nestalo jemn mě, i pár kamarádům... . Prostě je na čem u nás ve sportovní etice zapracovat.. .Neřeším ani vyprávění od Radka Š., jak mu někdo "zul " botu hned po startu.... .
Nicméně závod skvělý, celkový výsledek velmi uspokojivý (překonán čas z minulého roku o cca 45 vteřin..), nicméně je STÁLE CO VYLEPŠOVAT !